Tüm hakları www.gymgo.com.tr'ye aittir. © 2016

Gymgo Oyun Grupları

 

Oyun, bir çocuğun en önemli işidir. Çocuk, oyun ile kendini ifade eder, deneyerek öğrenir, dış dünyayı tanır ve becerilerini geliştirir. İlişki ve iletişim kurmayı oyun ile öğrenir. Bebeklerin öğrenme kapasitesinin çok yüksek olduğu 0-3 yaş aralığında, yapılandırılmış güvenli bir oyun atmosferinde sunulan faaliyetlerin, bebeklerin zihinsel, fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimine katkısı çok yüksektir.

 

Gymgo oyun gruplarımızda bebeğin öğrenmeye en açık olduğu bu özel dönemini en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştığımız alanında uzman kişiler tarafından hazırlanmış eğitici, işbirlikçi, keşfedici oyun etkinlikleri uygulamaktayız.  Çocukların kendi yaşıtlarıyla bir araya geldikleri, yaş ve gelişim dönemine uygun etkinlik materyalleri ve oyunlar oynayarak yeni şeyler keşfedip öğrendikleri, bir grubun parçası olarak paylaşmayı ve sosyal ilişki kurmayı öğrendikleri bir ortam sunmaktayız.

 

Gymgo oyun grupları, çocukların psikomotor, bilişsel ve duyuşsal gelişimlerini destekleyen Gymgo fiziksel aktivitelerini de içermektedir. Fizksel gelişimin yanında, yaşa uygun oyun ve etkinlik materyallerinin kullanımı ile çocukların yaşına uygun zihinsel becerilerini kazanmasını ve bu becerilerin üzerine yaşının gerektirdiği sosyal ilişki kurma becerilerini geliştirir.

 

Gymgo oyun grubu eğitmenleri, çocuğun bulunduğu yaş dönemi için özel eğitim almışlardır ve güvenli bir ortamda önceden yapılandırılmış oyun faaliyetlerinin çocuk için öneminin farkındadırlar. Gymgo oyun gruplarının amacı çocuklarımızı eğitmekten ziyade, çocuğun doğasında olan oyun oynama etkinliğinin ona en çok fayda sağlayacak şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır.

 

Oyun gruplarımız haftada 2 gün 2’şer saatlik programlar şeklindedir.  2 farklı yaş aralığı için oyun grubumuz bulunmaktadır.

 

Mini 1 : Kendimi Keşfediyorum (18-27 ay)

 

Mini 2 : Dünyamı Keşfediyorum (28-36 ay)