Tüm hakları www.gymgo.com.tr'ye aittir. © 2016

Hareket Eğitimi (18 ay-3 yaş)

 

Gymgo Hareket eğitimi dersleri, 18 aydan 3 yaş arasındaki çocuklara, eğlenceli, fiziksel aktivite odaklı ve spor temel becerileriye dayalı etkinliklerin uygulandığı, çocukların psikomotor, duyuşsal ve bilişsel gelişimine katkı sağlayan hareket etkinlikleri dersleridir. Gymgo merkezlerinde, hareket ve oyun üzerine  kurulu dersler ile çocuğunuz çok erken yaşta spor ile barışık bir hayatın temelini atar, kaliteli ve eğlenceli zaman geçirir.

 

Haftada 2 gün haftada 2 gün 1’er saatlik programlar şeklindedir:

 

Gym 1 (18-27 Ay) : Hareket Gelişimi Eğitimi

 

GYM 1 dersleri ebeveyn katılımlı olup, derslerde denge, yer değiştirme hareketleri ile el-göz koordinasyonu içeren etkinlikler uygulanır.  Etkinliklerde özellikle denge ve kaba motor becerilerin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Denge aktiviteleri oyun temellidir. Oyun bir araç olarak kullanılarak denge gelişimi desteklenir.

 

Gym 2 (28-36 Ay) : Hareket Gelişimi Eğitimi

 

Ebeveyn katılımlı olan GYM 2 derslerinde çocuklara yer değiştirme hareketleri, dengeleme hareketleri, nesne kullanımı gerektiren hareketler ve koordinasyon becerileri gerektiren hareketler uygulanır. Çocuğun kaba motor beceriler ile vücudunu yönetmesi ve basit koordinasyon becerilerini kazanması amaçlanmaktadır.